Rectangular mirror with frosted LED-lit strips. Can be hung vertically or horizontally.
LED illuminated bathroom mirror 80x60 cm Arti highest quality for hallway and bathroom durable safe LED backlit 60x80
| Manufacturer's designation | Mirror Arti 2 ➔ |
|---|---|
| EAN | 5905241004587 |
| Dimensions (width x height) | 80×60 cm |
| Thickness of mirror | 4 mm |
| Lighting type | LED |
| Power supply | 230 V AC 50 Hz |
| Power consumption | 25 W |
| Colour of light | neutral white 4000 K |
| Ingress Protection | IP 55 |
| Packaging dimensions | 645×832×45 mm |
Information on the installation and maintenance of our products, files for use in projects.
| Product ID | EAN | Dimensions (W x H) | Depth | Shape |
|---|
Are you interested in glass or mirrors?
Our specialists are at your service! Write to us, and we will respond quickly!
Send an email to export@dubielvitrum.pl or fill out the form
below: