Mirror with a perimeter illuminated with LED lights, which also light up the wall behind the mirror.
LED illuminated bathroom mirror 50x110 cm Halo highest quality, exclusive design, suitable for hallway and bathroom, LED lighting, durable and safe
| Manufacturer's designation | Mirror Halo 50x110 ➔ |
|---|---|
| EAN | 5905241013787 |
| Shape | rectangle with rounded corners |
| Dimensions (width x height) | 50×90 cm |
| Mirror depth | 29 mm |
| Thickness of mirror | 3 mm |
| Edge finishing | polished grind |
| Vertical Horizontal | vertically or horizontally |
| Lighting type | LED |
| Power supply | 230 V AC 50 Hz |
| Colour of light | neutral white 4000 K |
| Ingress Protection | IP 44 |
Information on the installation and maintenance of our products, files for use in projects.
| Product ID | EAN | Dimensions (W x H) | Depth | Shape |
|---|
Are you interested in glass or mirrors?
Our specialists are at your service! Write to us, and we will respond quickly!
Send an email to export@dubielvitrum.pl or fill out the form
below: