Mirror in a black frame made of brushed aluminum. The depth of the frame is 2,3 cm. The sandblasted circumference was illuminated with LED diodes, which also light up the wall behind the mirror. The mirror can be hung vertically or horizontally.
Decorative black aluminum metal framed bathroom mirror with LED lighting 40x80 cm Hit Light - highest quality, exclusive for hallway and bathroom, durable and safe with LED illumination
| Manufacturer's designation | Mirror Hit Light Owal 40x80 ➔ |
|---|---|
| EAN | 5905241015163 |
| Shape | oval |
| Dimensions (width x height) | 40×80 cm |
| Mirror depth | 33 mm |
| Thickness of mirror | 3 mm |
| Frame type | Nico Slim Aluminium brushed 23 mm |
| Vertical Horizontal | vertically or horizontally |
| Lighting type | LED |
| Power supply | 230 V AC 50 Hz |
| Colour of light | neutral white 4000 K |
| Ingress Protection | IP 44 |
Information on the installation and maintenance of our products, files for use in projects.
| Product ID | EAN | Dimensions (W x H) | Depth | Shape |
|---|
Are you interested in glass or mirrors?
Our specialists are at your service! Write to us, and we will respond quickly!
Send an email to export@dubielvitrum.pl or fill out the form
below: