Mirror with a horizontal LED-illuminated strip. LEDs also illuminate the lower edge from behind.
LED bathroom mirror with metal frame 60x60 cm Lento highest quality for hallway and bathroom, durable and safe LED lighting
| Manufacturer's designation | Mirror Lento 60x60 ➔ |
|---|---|
| EAN | 5905241003962 |
| Dimensions (width x height) | 60×60 cm |
| Thickness of mirror | 4 mm |
| Lighting type | LED |
| Power supply | 230 V AC 50 Hz |
| Power consumption | 10 W |
| Colour of light | neutral white 4000 K |
| Ingress Protection | IP 44 |
| Packaging dimensions | 617×645×35 mm |
| Weight with packaging | 4.5 kg |
Information on the installation and maintenance of our products, files for use in projects.
| Product ID | EAN | Dimensions (W x H) | Depth | Shape |
|---|
Are you interested in glass or mirrors?
Our specialists are at your service! Write to us, and we will respond quickly!
Send an email to export@dubielvitrum.pl or fill out the form
below: