Mirror in a black frame made of brushed aluminum. Frame depth - 4 cm. The sandblasted perimeter is illuminated with LED lights.
LED illuminated bathroom mirror with black aluminum frame 50x100 cm Solaris Black highest quality, exclusive design, suitable for hallway and bathroom, LED lighting, durable and safe, 100x50
| Manufacturer's designation | Mirror Solaris Black ➔ |
|---|---|
| EAN | 5905241010939 |
| Shape | oval |
| Dimensions (width x height) | 50×100 cm |
| Mirror depth | 40 mm |
| Thickness of mirror | 4 mm |
| Frame type | Nico Classic brushed Aluminium 40 mm |
| Vertical Horizontal | vertically or horizontally |
| Lighting type | LED |
| Power supply | 230 V AC 50 Hz |
| Power consumption | 26 W |
| Colour of light | neutral white 4000 K |
| Ingress Protection | IP 54 |
| Packaging dimensions | 553×1042×64 mm |
| Weight with packaging | 6.6 kg |
Information on the installation and maintenance of our products, files for use in projects.
| Product ID | EAN | Dimensions (W x H) | Depth | Shape |
|---|
Are you interested in glass or mirrors?
Our specialists are at your service! Write to us, and we will respond quickly!
Send an email to export@dubielvitrum.pl or fill out the form
below: