Rectangular mirror with rounded corners. Polished edges. A horizontally upholstered strip illuminated by LED lights. IP 55.
LED bathroom mirror 50x70 cm Uno, highest quality for hallway and bathroom, illuminated LED, durable and safe 70x50.
| Manufacturer's designation | Mirror Uno 50x70 ➔ |
|---|---|
| EAN | 5905241011097 |
| Dimensions (width x height) | 50×70 cm |
| Mirror depth | 25 mm |
| Thickness of mirror | 4 mm |
| Lighting type | LED |
| Power supply | 230 V AC 50 Hz |
| Power consumption | 7 W |
| Colour of light | neutral white 4000 K |
| Ingress Protection | IP 55 |
| Packaging dimensions | 541×725×40 mm |
| Weight with packaging | 4.2 kg |
Information on the installation and maintenance of our products, files for use in projects.
| Product ID | EAN | Dimensions (W x H) | Depth | Shape |
|---|
Are you interested in glass or mirrors?
Our specialists are at your service! Write to us, and we will respond quickly!
Send an email to export@dubielvitrum.pl or fill out the form
below: